بالون معده با دکتر فرزاد فرامرزی

admin دسته‌بندی نشده

[ad_1]

بالون معده با دکتر فرزاد فرامرزی

دكتر فرزاد فرامرزی فوق تخصص گوارش و كبد و آندوسكوپی

کاهش حجم معده از طریق بالون

آندوسکوپی و کولونوسکوپی بدون درد

تماس مستقیم
02188614192   –  02188614191
09127939767

دكتر فرزاد فرامرزی فوق تخصص گوارش و كبد و آندوسكوپی و نفر سوم بورد فوق تخصصی گوارش كشور در سال 1384 با سابقه بیش از 6 سال عضویت در هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تا كنون نزدیك به 6000 عمل بالون معده توسط دکتر فرامرزی و حلقه معده زیر نظر ایشان انجام شده و در حال حاضر به طور متوسط ماهیانه 70 الی 100 عمل زیر نظر ایشان انجام می شود.
عمل بالون معده، یك عمل سرپایی و از طریق آندوسكوپی است كه نیاز به بیهوشی و بستری ندارد. روش بالون، یك روش كاملا علمی است كه در تمامی جهان و به مدت طولانی است كه انجام می شود.

انیمیشن نحوه گذاشتن بالون در معده

 
نكاتی در ارتباط با بالون معده

بالون معده چیست؟

بالون معده یك روش ساده و بدون جراحی برای كاهش اشتها و كاهش حجم معده است. در این روش، پزشک فوق تخصص گوارش توسط آندوسكوپی و پس از اطمینان از سالم بودن معده، بالون را به داخل معده فرستاده و سپس بر اساس اندازه معده بیمار آن را بسته به نوع بالون، از مایع یا هوا به میزان 500 تا 800 سی سی پر می کند. بالون حدود 3/2 از حجم معده را پر کرده و سبب ایجاد سیری زودرس و کاذب می شود پس از 6 ماه پزشك دوباره آن را با آندوسكوپی خارج می کند. اخیرا از انواع جدید بالون معده با ماندگاری یک سال نیز در این مرکز بطور اختصاصی استفاده می شود.

چه افرادی كاندیدهای خوبی برای بالون هستند؟

افراد باBMI =30-40 به دلیل اینكه اضافه‌ وزن محدودی دارند، می توانند با یك دوره بالون البته به شرط رعایت رژیم غذایی كم كالری و ورزش مرتب،‌ به وزن ایده‌آل برسند.

افراد با BMI بالای 40، این افراد می توانند برای كاهش وزن، از این روش استفاده كنند، ولی از آنجایی كه اضافه‌ وزن زیادی دارند، باید نسبت به افراد دسته اول، بیشتر رعایت كنند. گاهی ممكن است برای رسیدن به وزن مطلوب از 2 یا چند دوره بالن استفاده كرد. همچنین افراد خیلی چاق كه كاندید عمل‌های جراحی چاقی هستند، گاهی توسط جراحان محترم برای كاهش وزن اولیه و عوارض كمتر بیهوشی و عمل جراحی جهت بالن ارجاع داده میشوند.

عوارض احتمالی بالون معده چیست؟

بالون معده، روش بسیار كم عارضه‌ای است. عوارض عمده آنوجود درد و تهوع و گاهی استفراغ در چند روز ابتدایی است كه در افراد مختلف، فرق میكند. گاهی هیچ درد و تهوعی وجود ندارد كه فرد ممكن است با توجه به ذهنیت قبلی مبنی بر وجود درد و تهوع، حتی نگران شود كه ممكن است برای بالن اتفاقی افتاده باشد،‌ درحالی كه این افراد فقط به دلیل سازگاری خوب معده هیچ علامتی ندارند. گاهی ممكن است درد و تهوع وجود داشته باشد كه در این صورت باید از داروهای مناسب استفاده شود، وجود اضطراب و نگرانی بر مدت و شدت عوارض می افزاید. لذا باید دانست كه این علایم موقتی بوده و به زودی برطرف می شوند. عوارض دیگر احتمالی از جمله سوراخ شدن معده و انسداد روده در موارد بسیار نادری می تواند اتفاق بیافتد در ضمن ارتباط روزانه و مرتب با پزشك بسیار مهم است.

تفاوت بالن مایع و بالون هوا چیست؟

در بالن هوا به دلیل سبكی، علایم اولیه شامل درد و تهوع بسیار خفیف‌تر است. منتها از لحاظ میزان كاهش وزن  چه بسا ممكن است در بالن مایع به دلیل سنگینی بیشتر بالن، احساس كاهش اشتها و در نهایت كاهش وزن بیشتر هم باشد.

نكات مهم برای كسب نتایج مطلوب‌تر با بالون معده:

 همواره با پزشك خود ارتباط نزدیك و صمیمانه ‌ای داشته باشید.

 در صورتی كه عارضه‌ ای احساس كرید یا روند كاهش وزنتان متوقف شد، بلافاصله با پزشك خود تماس بگیرید.

 برنامه غذایی كم‌ كالری و ورزش منظم را هم فراموش نكنید.

انواع جدید بالون های معده

1.endball (بالون مخلوط مایع هوا):

این نوع بالون ساخت کشور فرانسه با قابلیت ماندگاری تا 9 ماه و قابلیت پر شدن همزمان با مخلوط مایع و هوا بوده که سبب کاهش عوارض ابتدایی شامل تهوع و استفراغ و درد می گردد در نتیجه تحمل آن برای بیمار راحتتر می شود.

2.  spatz

بالون قابل تنظیم از طریق اندوسکوپی ساخت کشور آمریکا با قابلیت ماندگاری تا 1سال که از مزایای این نوع بالون تنظیم آن از طریق آندوسکوپی بوده که به پزشک اجازه می دهد ابتدا بالون را با حجم کمتری از مایع پر نماید و در طول 1 سال بر اساس اشتهای بیمار حجم آن را از طریق آندوسکوپی کم و زیاد نماید به همین دلیل عوارض ابتدایی شامل تهوع و درد به حداقل می رسد و در ضمن بیمار می تواند در هر زمان که احساس نمود معده اش به حجم قبلی بالون عادت نموده نسبت به افزایش حجم آن از طریق آندوسکوپی اقدام نماید. تاکنون 150 بالون از این نوع گذاشته شده و نتایج خوبی که شامل کاهش تهوع و استفراغ و درد و کاهش وزن بیشتر نسبت به بالون های 6 ماهه بوده به دست آمده است.

بالون معده با دکتر فرزاد فرامرزی پاسخ به یک سوال مهم: آیا بالون معده یک روش قدیمی و منسوخ شده در جهان میباشد؟
 
خیر ، به هیچ وجه.بالون معده از اوایل دهه 80 قرن میلادی گذشته در تمامی نقاط جهان به غیر از ایالات متحده آمریکا برای افراد مناسب انجام میشده است. از جولای 2015 بعد از انجام تحقیقات فراوان بالون معده مورد تایید سازمان بهداشت جهان  ( (FDA
قرار گرفته و در کشور آمریکا نیز برای کم کردن حجم معده مورد استفاده قرار میگیرد.
 
بالون معده با دکتر فرزاد فرامرزی پاسخ به یک سوال مهم دیگر: آیا بالون معده منجر به گشاد شدن معده میشود؟
 
خیر ، اتفاقا بالون معده فرصت مناسبی است که فرد عادت غذایی غلط خود را تغییر داده و از فرصت مناسب کم شدن حجم معده برای تغییر سبک زندگی خود و داشتن وزن مناسب در آینده بهره جوید. متاسفانه بعضی از افراد بدون توجه به توصیه پزشک برای مراجعه جهت ویزیتهای ماهیانه اقدام به خوردن حجم زیادی از غذا مینمایند غافل از اینکه حجم معده توسط بالون اشغال گردیده است.
در نتیجه بعد از خوردن غذا دچار تهوع و سنگینی و استفراغ گردیده و غذای خورده شده را بالا می آورند. اینگونه افراد هر چند به دلیل استفراغ غذای خورده شده در طول مدت بالون دچار کاهش وزن میشوند اما چون به زور بالون و به صورت غیر علمی لاغر شده اند بعد از خروج بالون قادر به استفراغ غذای خورده شده نیستند و به سرعت چاق میشوند. اینگونه افراد دلیل چاق شدن مجدد خود را گشاد شدن معده میدانند در صورتی که اصلا اینچنین نمیباشد.
 


 توصیه‌های مهم به افراد متقاضی عمل‌های چاقی

همواره سعی كنید ساده‌ترین، كم‌ عارضه‌ ترین، در عین حال موثرترین روش را انتخاب كنید.

همواره در طول درمان با پزشك خود ارتباط صمیمانه و نزدیك داشته باشید.

سعی كنید روش درمانی خود را كاملا علمی و بر اساس توضیحاتی كه در بالا داده شده انتخاب كرده تا با حداقل عوارض مواجه شد.

مقایسه بالون مایع و هوا برای اولین بار در دنیا توسط دکتر فرامرزی:

این مقایسه که برای اولین بار در دنیا انجام شده بالون های مایع وهوا را از جهت عوارض (درد و تهوع واستفراغ در روزهای ابتدائی) و کاهش وزن نهائی بررسی نموده است. با توجه به این مطالعه اگرچه عوارض اولیه در بالون های هوا کمتر بوده ولی کاهش وزن نهائی در بالون های مایع به طور متوسط 10 الی 15 کیلوگرم بیشتر می باشد این مقاله بزودی در مجلات معتبر منتشر می شود.


دكتر فرزاد فرامرزی فوق تخصص گوارش و كبد و آندوسكوپی

مشاوره‌های قبل از عمل بالون در كلینیك‌ ملاصدرا  انجام می شود.

جهت تعیین وقت مشاوره با شماره‌های کلینیک ملاصدرا تماس حاصل فرمایید.

همه روزه ساعت 9 الی 21

برای مشاهده کاتالوگ کلیک کنید

 

تماس مستقیم
02188614192   –  02188614191
09127939767

بالون معده با دکتر فرزاد فرامرزی مطب ملاصدرا: خیابان ملاصدرا، بالاتر از بیمارستان بقیة اله، پلاک 212، طبقه دوم، واحد6 
 

 

جهت مشاهده نقشه و مسیریابی روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 
بالون معده با دکتر فرزاد فرامرزی 
 

[ad_2]

بک لینک

دانلود کتاب

شاید دوست داشته باشید:

دانلود pdf کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم

خرید pdf کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم , خرید پی دی اف کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم , خرید کتاب […]

جهت دانلود کتاب مکانیک کوانتومی کلیک کنید !

دانلود pdf کتاب مکانیک کوانتومی حسین بیانی پوران پژوهش تعداد صفحه : 730 حجم : 182 مگابایت کیفیت : خوب […]

پی دی اف کتاب عناصر سازه‌ای برای معماران گلابچی

جهت دانلود این کتاب کلیک کنید   دانلود کتاب عناصر سازه‌ای برای معماران اثر محمود گلابچی – فیدیبو https://fidibo.com › … […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.