مزیت های ایمپلنت دندان

admin دسته‌بندی نشده

[ad_1]

مزیت های ایمپلنت دندان

 

از گذشته تا کنون انسان به دنبال راهکاری برای جایگرینی دندان‌های از دست رفته خود بوده است. آزمون و خطا‌های بسیاری توسط پزشکان و دانشمندان صورت گرفت تا در آخر یک پزشک سوئدی به نام دکتر Branemark توانست ایمپلنتی از جنس فلز تیتانیوم را به جهانیان معرفی کند.

از آن به بعد تمام پیشرفت‌های علم معطوف به فرم ایمپلنت و سطح ایمپلنت گردید تا بیشترین موفقیت دراز مدت را داشته باشد. تا چند سال پیش ایمپلنت یک عمل لوکس برای افراد خاص به حساب می‌آمد و تعداد کمی از دندانپزشکان این عمل را انجام می‌دادند، ولی امروزه با گسترش علم و ساده‌تر شدن روند کاشت دندان و برگزاری گسترده‌تر کلاس‌های آموزش ایمپلنت، این معجزه دندانپزشکی در دسترس همگان قرار دارد.

امری که تا چند دهه گذشته متصور نبود. سالیان قبل دندانپزشکان می‌بایست توضیحات مفصلی درباره ایمپلنت و لزوم آن جهت جایگزینی دندان‌های از دست رفته برای مراجعین بدهد و آن‌ها را جهت ایمپلنت کردن توجیه کنند، ولی امروزه درصد زیادی از جراحی‌های ایمپلنت به درخواست خود مراجعین صورت می‌گیرد.

مزایای ایمپلنت دندان

ایمپلنت جایگزین بسیار مناسبی برای ریشه دندان‌ها است. ایمپلنت یک ریشه محکم برای دندان‌های دائمی و متحرک می‌باشد که با دندان‌های طبیعی هماهنگی دارد. اما ایمپلنت چه مزایایی دارد؟

ایمپلنت مزیت‌های بسیار زیادی دارد که تعدادی از آن‌ها را در زیر آورده ایم:

بهبود ظاهرو زیبایی

ایمپلنت دندان مانند دندان طبیعی است و آن را همانند دندان خودتان احساس خواهید کرد. از طرفی، چون به گونه‌ای طراحی شده که با استخوان ترکیب شود، به دندانی دائمی بدل خواهد شد

نکته مهم این است که ایمپلنت‌های دندانی در موارد زیادی باعث ارتقا در زیبایی لبخند می‌گردند. به خصوص وقتی که دندان‌های
قدامی، دارای سوابق ترمیم‌های مختلف و روت کانال و همچنین نابجایی و نازیبایی دندان‌ها وجود دارد. در بیشتر موارد استفاده از روش‌های معمول برای دندان‌های قدامی با توجه به ریشه‌های ضعیف و نابجا و یا لثه‌های تحلیل رفته و استخوان کوتاه شده اطراف ریشه‌ها، انجام هر گونه روش زیبایی لبخند غیر اصولی و ناممکن است و در این موارد تنها راه برای داشتن زیبایی و استقامت به طور همزمان استفاده از ایمپلنت‌های زیبایی است.

 

مزیت های ایمپلنت دندان

 

بهبود گفتار

با وجود دندان مصنوعی با اتصالات ضعیف، مشکل در گفتار پیدا خواهید کرد. در حالی که ایمپلنت به دلیل ثابت بودن روی فک، به شما اجازه می‌دهد بدون هیچ نگرانی صحبت کنید.

غذا خوردن آسان

عمل جویدن غذا با دندان مصنوعی می‌تواند دشوار باشد. ایمپلنت مانند دندان طبیعی شماست و اجازه خواهد داد که خوراکتان را به راحتی و با خیال آسوده بجوید و میل کنید.

بهبود اعتماد به نفس

ایمپلنت دندان لبخندتان را به شما باز می‌گرداند و به شما کمک می‌کند تا احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.

 

مزیت های ایمپلنت دندان

 

بهبود سلامت دهان و دندان

در ایمپلنت دندان، نیازی به تراش دندان‌های کناری نیست. از آنجایی که دندان‌های کناری نقشی در ایمپلنت ندارند، بیشتر دندان‌های شما دست نخورده باقی می‌مانند؛ که این در بهداشت طولانی مدت دهان و دندان تاثیر گذار است.

دوام و ماندگاری

ایمپلنت‌های دندانی بسیار با دوام هستند و سال‌های زیادی ماندگار خواهند بود. با مراقبت خوب، حتی خیلی از ایمپلنت‌ها تا آخر عمر باقی می‌مانند.

مزیت های ایمپلنت دندان
تماس مستقیم
۰۲۱۲۲۸۹۴۲۴۶ – ۰۲۱۲۲۸۹۴۲۴۷

مزایای ایمپلنت در مقایسه با بریج‌های بر پایه دندان به این ترتیب می‌باشد:

در روش ایمپلنت لازم نیست دندان‌های اطراف قسمت بی دندان تراشیده شوند و به همین علت سنج دندان‌ها از بین نمی‌رود چون که ایمپلنت به دندان‌های کناری فشار نمی‌آورد.

ایمپلنت به نسبت بریج‌های دندانی از هر نظر به دندان‌های طبیعی بیشتر شبیه است.

از آنجایی که ایمپلنت‌های دندانی وارد ساختار استخوان شما می‌شوند از تحلیل لثه و از دست رفتن استخوان جلوگیری می‌کنند. در حالی که قرار دادن بریج یا استفاده از دست دندان متحرک در نهایت منجر به تحلیل استخوان فک خواهد شد.

با استفاده از ایمپلنت از تحلیل استخوان فک جلوگیری می‌شود و هیچ کس در هیچ زمانی متوجه نمی‌شود که شما یک دندانتان را جایگزین کرده اید. حتی ممکن است خود شما فراموش کنید دندانی را از دست داده اید.

 

مزیت های ایمپلنت دندان

 

مطالعات نشان داده اند که میزان موفقیت طولانی مدت (بیست ساله) ایمپلنت‌های دندانی بالای ۹۰ درصد می‌باشد. یعنی از هر ده ایمپلنت قرار داده شده در دهان پس از بیست سال ممکن است یک ایمپلنت دچار مشکل شود و این مشکلات معمولا شکستن روکش ایمپلنت یا شل شدن روکش است که معمولا به راحتی قابل تعویض یا چسباندن مجدد می‌باشد.

ایمپلنت‌های دندانی بر خلاف دندان‌های زیر روکش دچار پوسیدگی نمی‌شوند، زیرا از جنس فلز می‌باشند.

بازسازی کامل فک بی دندانی با استفاده از ایمپلنت‌های دندانی و پروتز ثابت به شما اجازه می‌دهند تا دوباره به راحتی و با اطمینان صحبت کرده و غذا بخورید. این طرح درمان شما را از صدای آزاردهنده برخورد دست دندان‌ها و لقی آن‌ها نجات می‌دهند. آن‌ها به شما اجازه می‌دهند که با نگرانی‌های در ارتباط با جابجایی و چسب‌های دست دندان خداحافظی کنید.

در موارد بی دندانی کامل حتی استفاده از پروتز‌های متحرک بر پایه ایمپلنت نیز بهتر از استفاده از دست دندان کامل می‌باشد. زیرا دست دندان به ایمپلنت‌های موجود در فک متصل می‌شود و لقی کمتری دارد. همچنین در فک بالا نیازی به پوشش کامل کام (سقف دهان) نیست. در نتیجه غذا خوردن و صحبت کردن بسیار راحت‌تر از زمانی است که شما از دست دندان استفاده می‌کنید.

مزیت های ایمپلنت دندان


مزیت های ایمپلنت دندان

دکتر وحید عارفی

متخصص جراحی لثه و ایمپلنتولوژیست

دکتر وحید عارفی جراح و متخصص بیماری‌های لثه با سابقه ۱۸ سال در این رشته، ایمپلنت و فوق تخصص لیزر و جراحی‌های لیزری در دندانپزشکی عضو AAP آمریکا است. پس از پیشرفت روش‌های لیزری در دندانپزشکی عمومی، جراحی‌های لثه و دیگر مداوا‌های دهان، فک و صورت به‌وسیله لیزرتراپی دوره فلوشیپ لیزر را در آلمان گذرانده است. دوره اولیه جراحی‌های ایمپلنت را نزد پرفسور برانمارک و هرتل در سال ۱۹۹۳ فراگرفته و بدنبال آن مدارک متعددی در ارتباط با ایمپلنت و جراحی‌های پیشرفته استخوانی در داخل و خارج از کشور اخذ نموده است.

مزیت های ایمپلنت دندان
تماس مستقیم
۰۲۱۲۲۸۹۴۲۴۶ – ۰۲۱۲۲۸۹۴۲۴۷
 
مزیت های ایمپلنت دندان
@drvahidarefi
 
مزیت های ایمپلنت دندان
آدرس:خیابان شریعتی جنب حسینه ارشاد کوچه ارشاد پلاک 3 طبقه 2 واحد 25
مزیت های ایمپلنت دندان

[ad_2]

بک لینک

دانلود کتاب

شاید دوست داشته باشید:

دانلود pdf کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم

خرید pdf کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم , خرید پی دی اف کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم , خرید کتاب […]

جهت دانلود کتاب مکانیک کوانتومی کلیک کنید !

دانلود pdf کتاب مکانیک کوانتومی حسین بیانی پوران پژوهش تعداد صفحه : 730 حجم : 182 مگابایت کیفیت : خوب […]

پی دی اف کتاب عناصر سازه‌ای برای معماران گلابچی

جهت دانلود این کتاب کلیک کنید   دانلود کتاب عناصر سازه‌ای برای معماران اثر محمود گلابچی – فیدیبو https://fidibo.com › … […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.