این چیز‌ها را هرگز از پزشکتان پنهان نکنید

admin دسته‌بندی نشده

[ad_1]

برترین ها – ترجمه از هدی بانکی: چقدر سیگار می‌کشید، تغذیه‌تان چگونه است، چه اندازه ورزش می‌کنید و شیوه‌ی پیشگیری از بارداری‌تان چیست و خیلی چیز‌های دیگر، همگی مسائل مهمی هستند و که باید پزشک شما از آن‌ها مطلع باشد.

سابقه‌ی عمل جراحی

وقتی به پزشکی برای اولین بار مراجعه می‌کنید باید فرمی را پُر کنید که سوالات زیادی در آن مطرح شده است. یکی از چیز‌هایی که باید آن را قید کنید سابقه‌ی عمل جراحی است، چه جزئی و سرپایی و چه بزرگ و مهم. روراست بودن با پزشک کمک‌تان می‌کند بعد‌ها دچار مشکل نشوید. خیلی از پزشکان می‌گویند بعضی از بیماران اعلام می‌کنند هرگز تحت عمل جراحی قرار نگرفته‌اند در حالیکه طی معاینه معلوم می‌شود جراحی داشته‌اند.

این چیز‌ها را هرگز از پزشک‌تان پنهان نکنید

سن‌تان

با ورود به میانسالی، یائسگی برای خانم‌ها شروع می‌شود و شاید وسوسه شوید سن دقیق‌تان را به پزشک‌تان نگویید. شاید به خیلی‌ها سن واقعی‌تان را نگویید و مشکلی پیش نیاید، اما پزشک شما باید بداند دقیقا چند سال دارید. سن شما نه تنها در راهکار درمانی که پزشک‌تان در نظر می‌گیرد اهمیت دارد بلکه وقتی سن واقعی‌تان رو شود، اطمینان میان پزشک و بیمار لطمه خواهد خورد.

تغذیه‌تان چگونه است

اگر تلاش‌تان برای کاهش وزن به جایی نرسیده، اما هنوز هم حاضر نیستید واقعیت‌ها را در مورد عادات غذایی‌تان به پزشک بگویید، انتظار نداشته باشید کمکی به شما بکند.

مطالعات نشان داده‌اند بیمارانی که بد خوری و عادات ناسالم غذایی‌شان را دست کم می‌گیرند و به پزشک نمی‌گویند چقدر پُرخوری می‌کنند نمی‌خواهند تائید کنند که برای در پیش گرفتن توصیه‌های غذایی پزشک چه سختی‌هایی دارند؛ بنابراین برای‌شان راحت‌تر است که انکار کنند تغذیه‌ی بدی دارند.

به جای اینکه خجالت بکشید بگویید چقدر شیرینی می‌خورید یا هفته‌ای یک بار هم ورزش نمی‌کنید، برای پزشک‌تان توضیح دهید دقیقا چه عادت‌هایی دارید تا پزشک‌تان بهترین توصیه‌های لازم را به شما ارائه بدهد.

این چیز‌ها را هرگز از پزشک‌تان پنهان نکنید

چه دارو‌هایی مصرف می‌کنید یا آیا طبق تجویز پزشک داور مصرف کرده‌اید یا نه

وقتی سرفه‌های‌تان تداوم پیدا کرده‌اند یا یک جوش سمج و غیر عادی رهای‌تان نمی‌کند، کار پزشک نه تنها تشخیص علت مشکل شماست بلکه باید کمک‌تان کند داروی مناسبی مصرف کنید که بیماری یا مشکل‌تان هر چه زودتر برطرف شود. اما اگر طبق نظر خودتان، دارو مصرف کردید و بنا بر تجویز و توصیه‌ی پزشک پیش نرفتید، نباید شاکی و عصبانی به پزشک‌تان برگردید و اعتراض کنید که چرا مشکل‌تان هنوز سر جایش است. وقتی از شما می‌پرسد چگونه از لوسیون استفاده کردید یا مثلا روزی چند قرص خوردید واقعیت را بگویید تا پزشک‌تان در صورت نیاز، دارو یا دوز مصرفی‌تان را تغییر دهد. همچنین اگر داروی خاص دیگری مصرف می‌کنید حتما پزشک را در جریان قرار دهید تا در تجویز دارو این موضوع را مد نظر قرار دهد.

خیلی از پزشکان می‌گویند برخی از بیماران برای چکاپ‌های بعدی مراجعه می‌کنند و معلوم می‌شود دارویی را که برای یک ماه تجویز شده بود، فقط یک هفته مصرف کرده و رها کرده‌اند یا لوسیون را آن طور که توصیه شده بود به کار نبرده‌اند یا اصلا نسخه‌ی تجویز شده را تهیه نکرده‌اند!

سیگار می‌کشید

شاید به خانواده و دوستان‌تان بگویید که فقط در مهمانی‌ها سیگار می‌کشید در حالی که روزی یک پاکت سیگار مصرف‌تان است. هر پزشکی، از متخصص قلب گرفته تا متخصص پوست، توصیه خواهد کرد که سیگار را به طور کامل ترک کنید؛ بنابراین وقتی از شما می‌پرسد سیگار می‌کشید، دروغ نگویید. یکی از چیز‌هایی که خیلی از بیماران در مورد آن پنهان کاری می‌کنند سیگار کشیدن است. نیکوتین، در فرایند التیام بسیار تاثیر گذار است و خیلی از جراح‌ها حاضر نیستند سیگاری‌ها را جراحی کنند. زیرا جای برش ممکن است پاره بشود و بعد از پروسه‌ی طولانی ترمیم زخم، رد آن به جا بماند. گاهی بیمار سیگاری بودنش را پنهان می‌کند تا پزشک از جراحی او سر باز نزند، اما در نهایت فقط به خودش آسیب می‌زند.

مکمل‌هایی که مصرف می‌کنید

همه‌ی پزشکان یک هدف مشترک دارند و آن، کمک به شما برای سالم و شاد ماندن است. گاهی بیماران از پزشک خود پنهان می‌کنند که مکمل ویتامین یا گیاهی مصرف می‌کنند، زیرا می‌دانند ممکن است پزشک به آن‌ها توصیه کند مکمل‌ها را کنار بگذارند و غذا‌های طبیعی مصرف کنند. اما پزشک شما باید بداند هر روز صبح ویتامین مصرف می‌کنید تا تصمیم بهتری برای درمان‌تان بگیرد.

واقعیت این است که خیلی از پزشکان عقیده دارند مکمل‌های ویتامین برای بیمارانی که کمبود‌های خاصی دارند ضروری‌اند. متاسفانه ممکن است بین برخی از ویتامین‌ها یا گیاهان و دارو‌های تجویزی تداخلاتی پیش بیاید. این تداخلات دارویی می‌توانند موجب کم اثر شدن یا پُراثر شدن دارو‌ها شوند که تاثیر زیادی بر سلامتی دارند.

این چیز‌ها را هرگز از پزشک‌تان پنهان نکنید

داروی مخدر مصرف می‌کنید

بیشتر افرادی که دارو‌های مخدر مصرف می‌کنند این موضوع را از پزشکان مخفی نگه می‌دارند. بیماران بروز نمی‌دهند که داروی مخدر مصرف می‌کنند، زیرا نمی‌خواهند این اطلاعات بخشی از پرونده‌ی پزشکی‌شان باشد یا از تاثیر این موضوع بر وضعیت بیمه خود می‌ترسند.

اما باید بدانید که تشخیص درست بیماری و تجویز درمان مناسب بستگی به داشتن تصویری کامل از وضعیت سلامتی‌تان دارد. مثلا اگر تقریبا همیشه ماریجوانا مصرف می‌کنید، پس احتمالا در تمرکز و حافظه‌تان مشکل دارید یا ممکن است احساس افسردگی کنید یا نوسانات خلقی داشته باشید. اگر پزشک‌تان موضوع مصرف موادتان را بداند می‌تواند این واکنش‌ها را به اعتیادتان ربط بدهد و گمراه نشود. اما اگر در جریان نباشد دارو‌هایی برای‌تان تجویز خواهد کرد که نیازی به آن‌ها ندارید.

کورتاژ کرده‌اید

کورتاژ یا سقط جنین یک تجربه‌ی کاملا شخصی و حساس است که به راحتی نمی‌توان در موردش حرف زد، حتی با پزشک. اما اگر قصد دارید دوباره بچه دار شوید و دچار مشکل نیز هستید حتما باید پزشک‌تان را در جریان کورتاژی که داشته‌اید قرار دهید. ممکن است حین کورتاژ به رحم آسیبی رسیده باشد یا بافتی زخمی شده باشد. اگر قرار است درمان ناباروری انجام دهید این موضوع ابدا نباید مخفی بماند، چون پزشک باید وضعیت رحم را کاملا بررسی کند تا مطمئن بشود برای انجام ایمپلنت آماده است و راهکار مناسب را پیشنهاد بدهد.

وضعیت روحی و روانی‌تان

هر کسی از شما بپرسد حال‌تان چطور است می‌توانید بگویید خوبم، اما با پزشک‌تان روراست باشید و احساس و حال واقعی‌تان را بگویید. اگر احساس افسردگی و اضطراب دارید پنهان نکنید. فرقی نمی‌کند چه حسی دارید، هر چه که هست با پزشک‌تان در میان بگذارید. یک گفتگوی باز و صمیمی، هم شما را آرام می‌کند و هم به پزشک‌تان کمک می‌کند اطلاعات درستی از شما به دست بیاورد.

این چیز‌ها را هرگز از پزشک‌تان پنهان نکنید

سوابق جنسی‌تان

با چند نفر رابطه جنسی داشته‌اید، آخرین باری که رابطه جنسی داشتید کِی بوده، شیوه‌ی پیشگیری‌تان، و اینکه آیا مبتلا به بیماری مقاربتی هستید. همه‌ی این اطلاعات خصوصی‌اند، اما پزشک‌تان باید بداند. پزشک شما را قضاوت نمی‌کند، فقط سعی می‌کند کمک‌تان کند. پزشکان فقط می‌خواهند اطلاعات کاملی از شما داشته باشند تا به شما الگو‌های سالم جنسی را آموزش بدهند.

آخرین باری که دکتر رفته‌اید کِی بوده

هرگز به چشم پزشک مراجعه نکرده‌اید؟ آخرین باری که پیش دندانپزشک رفته‌اید ده ساله بودید؟ آخرین باری که آزمایش خون داده‌اید یادتان نمی‌آید؟ به هر حال الان که در مطب پزشک مقابل او نشسته‌اید باید واقعیت را بگویید. خوب است بدانید چکاپ‌های روتین کمک بسیار زیادی به پیشگیری از بیمار شدن‌تان می‌کنند.

این چیز‌ها را هرگز از پزشک‌تان پنهان نکنید

اضطراب دارید

از دکتر رفتن هراس دارید؟ مطب پزشک باعث اضطراب‌تان می‌شود؟ این طبیعی است که وقتی بیماری دارید احساس اضطراب و نگرانی کنید. مخصوصا اگر علائم‌تان را در گول سرچ کرده باشید و انتظار خبر بدی را بکشید، اما پزشک شما آماده است تا به شما آرامش بدهد و کمک‌تان کند. اگر می‌ترسید و مضطربید به پزشک‌تان بگویید. اغلب، اضطراب خودش را نشان می‌دهد و کمتر ممکن است بتوانید مخفی‌اش کنید پس تلاش نکنید انکارش کنید. ضمنا اگر پزشک بداند بیمارش اضطراب دارد بهتر می‌تواند کمکش کند.

چقدر زیر تابش مستقیم خورشید هستید

متخصصین پوست توصیه می‌کنند حتی در سردترین روز زمستان یا در روز‌های ابری و بارانی نیز ضد آفتاب بزنید یا به نحوی از پوست خود در برابر پرتو‌های مضر خورشید محافظت نمایید. پس وقتی که پزشک شما می‌پرسد چقدر مستقیما زیر نور خورشید هستید هدفش این است که عادت‌های شما را بداند و اینکه احتمالا چقدر خود را در معرض آسیب قرار داده‌اید.

بیشتر افراد نمی‌دانند که هر روز چقدر خود را در معرض نور خورشید قرار می‌دهند و این مسئله را دست کم می‌گیرند. سرطان پوست به دلیل تابش مستقیم نور خورشید بر پوست ایجاد می‌شود، بنابراین باید با صبر و حوصله اقدامات محافظت از پوست خود را انجام دهید و آن را شوخی نگیرید.

منبع: rd

[ad_2]

بک لینک

دانلود کتاب

شاید دوست داشته باشید:

دانلود pdf کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم

خرید pdf کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم , خرید پی دی اف کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم , خرید کتاب […]

جهت دانلود کتاب مکانیک کوانتومی کلیک کنید !

دانلود pdf کتاب مکانیک کوانتومی حسین بیانی پوران پژوهش تعداد صفحه : 730 حجم : 182 مگابایت کیفیت : خوب […]

پی دی اف کتاب عناصر سازه‌ای برای معماران گلابچی

جهت دانلود این کتاب کلیک کنید   دانلود کتاب عناصر سازه‌ای برای معماران اثر محمود گلابچی – فیدیبو https://fidibo.com › … […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.