این علائم سرمازدگی را جدی بگیرید

admin دسته‌بندی نشده

[ad_1]

برترین ها – ترجمه از هدی بانکی: با توجه به رسیدن سردترین روزهای سال، دانستن علائم سرمازدگی از ضروریات است.

قرمزی و دردناک شدن پوست

این علائم سرمازدگی را جدی بگیرید

معمولا سرمازدگی پوست در نواحی انگشتان دست و پا، گونه‌ها، بینی، گوشها و چانه روی می‌دهد. اگر هر کدام از این قسمتها در اثر سرما قرمز شوند می‌تواند اولین علامت سرمازدگی باشد. سرمازدگی، آسیب دائمی به پوست نمی‌زند اما نیاز فوری به گرم شدن را اعلام می‌کند.


احساس سوزن سوزن شدن

این علائم سرمازدگی را جدی بگیرید

اگر خودتان را زودتر گرم نکنید، سرمازدگی وارد مرحله‌ی اولش خواهد شد. در این شرایط پوست، کرخت شده و شروع به خارش یا سوزش و تیر کشیدن خواهد کرد. البته به دلیل بی‌حس شدن، خیلی از افراد نمی‌توانند متوجه شروع سرمازدگی شوند. برای جلوگیری از تشدید این حالت، به رنگ و بافت پوست ِ در معرض سرما دقت کنید.


زبر یا مومی شدن پوست

این علائم سرمازدگی را جدی بگیرید

زیاد قرار گرفتن در معرض سرمای شدید می‌تواند باعث زبر و سخت شدن پوست شود که خبر از آسیب بافت پوست می‌دهد. نواحی سرمازده‌ی پوست ممکن است مومی یا براق به نظر برسند. اگر در این مرحله از سرمازدگی، پوست را فورا گرم کنید، تاول‌های آبدار یا خونابه‌دار شکل خواهند گرفت. برای همین در این مرحله از سرمازدگی باید فورا به اورژانس مراجعه کنید. تداوم پیدا کردن سرمازدگی و فراتر رفتن از این مرحله نیز می‌تواند حتی منجر به مرگ بافت پوست شود.


گرم کردن باید به شیوه‌ی درست انجام شود

این علائم سرمازدگی را جدی بگیرید

به محض مشاهده‌ی اولین علامت سرمازدگی فورا خود را به مکانی گرم برسانید. سپس ناحیه‌ی سرمازده را در آب گرم قرار دهید یا با پارچه‌ای آغشته با آب گرم، 30 دقیقه بپوشانید. بهتر است میزان گرمای آب را یک نفر دیگر برای‌تان چک کند چون پوست شما در حال حاضر بی‌حس است و ممکن است نتوانید میزان گرمی آن را بسنجید. وقتی پوست‌تان شروع می‌کند به گرم شدن ممکن است قرمز شود و احساس سوزن سوزن شدن داشته باشید که به معنی برگشت جریان خون به حالت عادی است.


از سرمازدگی پیشگیری کنید

این علائم سرمازدگی را جدی بگیرید

برای پیشگیری از سرمازدگی باید لایه‌های لباس‌تان را هوشمندانه انتخاب کنید: لایه‌ی اول باید بدن‌تان را خشک نگه دارد، لایه‌ی بعدی باید از جنسی باشد که مانند عایق عمل کند و لایه‌ی بیرونی هم باید ضد آب و ضد باد باشد. اگر بدن‌تان شروع به عرق کردن کرد، زیب پوشش بیرونی‌‌تان را باز کنید تا عرق‌تان خشک شود. فراموش نکنید که نیاز به کلاه گرم، جورابهای ضخیم، کفش‌های ضدآب، دستکش‌های عایق‌دار و گوش بند هم دارید.

مرتبا آب بنوشید

این علائم سرمازدگی را جدی بگیرید

دهیدراسیون، احتمال سرمازدگی را بالا می‌برد. حتی اگر تشنه نیستید هم توصیه می‌کنیم قبل از قرار گرفتن در هوای سرد، یک لیوان آب بنوشید. از نوشیدن الکل نیز اجتناب کنید زیرا بدن را دهیدراته کرده و باعث می‌شود بدن، گرمایش را هم زودتر از دست بدهد. خوردن یک غذای مناسب پیش از بیرون رفتن را هم فراموش نکنید.

تحرک بدنی داشته باشید

این علائم سرمازدگی را جدی بگیرید

اگر برای مدتی طولانی در هوای سرد بیرون هستید حتما تحرک داشته باشید تا دمای بدن‌تان حفظ شود. سعی کنید بپرید، یا دستها را حرکت دهید تا جریان خون‌تان به خوبی برقرار باشد و گرم بمانید. البته زیاده روی نکنید چون در هوای سرد به انرژی نیاز دارید.

منبع: rd

[ad_2]

بک لینک

دانلود کتاب

شاید دوست داشته باشید:

دانلود pdf کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم

خرید pdf کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم , خرید پی دی اف کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم , خرید کتاب […]

جهت دانلود کتاب مکانیک کوانتومی کلیک کنید !

دانلود pdf کتاب مکانیک کوانتومی حسین بیانی پوران پژوهش تعداد صفحه : 730 حجم : 182 مگابایت کیفیت : خوب […]

پی دی اف کتاب عناصر سازه‌ای برای معماران گلابچی

جهت دانلود این کتاب کلیک کنید   دانلود کتاب عناصر سازه‌ای برای معماران اثر محمود گلابچی – فیدیبو https://fidibo.com › … […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.