لیپوماتیک

admin دسته‌بندی نشده

[ad_1]

لیپوماتیک چیست
بیشترین سوالات در لیپوماتیک بر این نکته متمرکز است که لیپوماتیک چیست، عوارض لیپوماتیک چیست و همچنین اینکه برتری های این روش نسبت به روش های گذشته چیست. لیپوماتیک در حقیقت یک نوع دستگاه ساکشن پیشرفته برای تخلیه چربی های موضعی زیر پوست می باشد. تکنولوژی بکار گرفته شده در این ابزار بقدری دقیق و فوق العاده عمل می کند که کاملا آنرا از لیپوساکشن متمایز می سازد. همچنین برتری این دستگاه بر لیزر لیپولیز هم در حین عمل برای جراح و هم در نتایج عمل برای بیمار کاملا مشهود می باشد.
 

لیپوماتیک چیست؟

روش لیپوماتیک جدیدترین روش تخلیه چربی از بدن با نتیجه ای کاملا متفاوت و باور نکردنی در مقایسه با سایر روش های تخلیه چربی مثل ساکشن و یا لیپولیزر است.

محققان همیشه در جهت اصلاح مشکلات روش های قبلی مانند لیزرلیپولیز و لیپوساکشن بفکر ابداع و تولید دستگاه ی بودند که علاوه بر راحت تر بودن، بیخطر تر و کم عارضه تر هم باشند و اما لیپوماتیک روشی کاملا سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی بوده و حجم زیادی از چربی تنها در یک جلسه تخلیه می شود که همراه با کمترین ورم و کبودی، درد و بدون خطر ایجاد آمبولی است. این روش نه تنها باعث افتادگی بیشتر پوست نمی شود بلکه به سفت تر شدن آن نیزکمک می کند.

لیپوماتیک چیست نکته مهم و جالب این است که کاهش سایز تا مدت ها بعد از عمل ادامه دارد و باعث رفع سلولیت نیز می شود.

ورزش و تغییر سبک وشیوه زندگى کمک به حفظ سایز بدن می کند. بدلیل عدم استفاده از لیزر و عدم ایجاد حرارت در بافت چربى امکان فیبروز در بافت زیر پوست بسیار کم است و به این علت انتخاب دستگاه لیپوماتیک براى شکم خانم هایی که تاکنون زایمان نداشته اند مناسب تر است، همچنین این روش براى افرادى که قبلا ساکشن و یا لیپولیزر شده اند و بافت چربى سفت و فیبروز شده است مناسب تر از سایر روش هاى قبلى است. این دستگاه که توسط سازمان غذایی دارویی آمریکا FDI تایید شده است، سیستمی قابل اعتماد اثبات شده است که با روشی بی خطر و موثر و دقیق، این امکان را می دهد که حجمی از چربی های موضعی را بردارد.

لیپوماتیک چیست

روش لیپوماتیک Lipomatic

در روش Lipomatic، سلول های چربی، ابتدا بروش کاملا فیزیکى و نه اشعه و یا حرارت تخریب شده (توسط حرکات لرزشی کانولا بصورت امولسیون در می آید) و سپس این چربی امولسفیه به آرامی برای پیکر بندی بدن توسط خود دستگاه از بدن خارج می شود. Lipomatic مشکل ایمنی را که در روش سنتی لیپوساکشن وجود داشت را رفع کرده است و سیستم امنیتی فعال آن محافظت از بافت بدن (اعصاب، رگ های خونی، ماهیچه ها) را برعهده دارد. در این روش هدف، معمولا کم کردن وزن نیست بلکه تغییر سایز، حجم و فرم است. این عمل بسیار راحت و بدون عارضه است و نتیجه آن بسیار رضایت بخش است

مزایای لیپوماتیک LIPOMATIC نسبت به سایر روش ها

1- یکنواختی لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک Lipomatic عالی است و هیچ گونه بقایای مانده از چربی که در روش های دیگر ساکشن بصورت گلوله مانند در زیر پوست لمس می گردد در این روش وجود ندارد.

2- نیاز به بستن گن در این روش برای بیمار دو هفته است که در مقایسه با ساکشن سنتی (6 ماه) و لیزر لیپولیز (4-2 ماه) بسیار کوتاهتر است. در عین حال بستن گن  40 – 30 روز برای بهتر جمع شدن پوست توصیه می گردد.

3- جمع شدن پوست در این روش نسبت به روش های دیگر ساکشن بدلیل صدمه کمتر به ترابکولاهای پوستی بمراتب بهتر می باشد.

4- در این روش بیحسی موضعی کافیست و بیمار درد ندارد در حالیکه در روش های دیگر ساکشن چنانچه با بیحسی موضعی انجام گیرد معمولا بیمار احساس ناراحتی و درد دارد و معمولا نیاز به داروهای آرام کننده و خواب آور و حتی بیهوشی خفیف می باشد.

5- تورم و ترشحات پس از عمل در این روش بسیار کمتر است و ترشح از محل ساکشن نهایتا 36 ساعت طول می کشد در حالیکه در روش های دیگر ساکشن طولانیتر است.

6- ریسک عفونت در لیپوماتیک Lipomatic بسیار کم می باشد.

7- احتمال آمبولی چربی نسبت به روش های دیگر ساکشن بسیار کم می باشد و تاکنون گزارش نشده است.

8- لیپوماتیک نیاز به بستری ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند بسر کار بازگردد.

9- خستگی و کوفتگی پس از عمل نسبت به روش های دیگر ساکشن بمراتب کمتر است.

10- گرچه جمع شدن پوست در لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر بسیار بهتر صورت می گیرد ولی در مواردی که شلی و افتادگی پوست زیاد باشد نیاز به عمل جراحی وجود خواهد داشت. با اینحال عمل جراحی پس از لیپوماتیک نسبت به بیمارانی که با لیپوماتیک چربی های آنها تخلیه نشده است، عمل محدودتر با برش کوچکتری خواهد بود و در بسیاری از موارد ابدومینوپلاستی که نیاز به در آوردن ناف وتغییر محل ناف می باشد، پس از عمل لیپوماتیک می توان ناف را در جای خود حفظ کرد و افتادگی پوست زیر شکم را با برش محدودتری برطرف نمود.

مشکلات و عوارض لیپوماتیک

لیپوماتیک نوعی از دستگاه لیپوساکشن است که در سال1996 ابداع شد و براساس ویبریشن کار می کند .از مزایای لیپوساکشن با لیپوماتیک ازبین بردن بافت بزرگ چربی البته در زمان بسیارطولانی حتی طولانی تراز لیپوساکشن سنتی است که طبعا خستگی دست جراح و عوارض ناشی از اشتباه جراح را درپی دارد.

از معایب و عوارض لیپوماتیک:

1- زمان طولانی جراحی که خستگی شدید و اشتباهات جراح را در پی دارد

2- ضربات شدید ویبریشن  که باعث آسیب به جراح و هم چنین بیمار می گردد.

3- چون لیپوماتیک با ضربه کار می کند پس خطر آمبولی دراین روش مانند لیپوساکشن سنتی بالاست.

4- فقط در مناطق بزرگ قابل استفاده است و در مناطق ظریف مثل غبغب قابل استفاده نیست.

5- خونریزی شدید را به همراه دارد و هیچ مکانیسمی به جز اپی نفرین برای جلوگیری از خونریزی ندارد.

6- به دلیل ضربات شدید باعث کوفتگی های شدیدی در بیمار می گردد.

7- محل های ورود پروب به دلیل  قرارگرفتن  ویبریشن و ساکشن بر روی یک پروب بسیار بزرگ است و جای زخم بدی به جای می گذارد.

8- محدودیت استفاده در مکان های مختلف را دارد و فقط در 3 منطقه شکم، ران و بازو قابل استفاده است و در مناطق دیگر نباید استفاده شود.

9- هیچ مکانیسمی برای تحریک فیبروبلاست ها و کلاژن سازی ندارد بنابراین پوست بیمار بعد از جراحی دچار افتادگی می گردد که این باعث ایجاد نارضایتی در بیمار می شود. متاسفانه با تبلیغات غلط القا می شود که حرکت 3 بعدی کانولای لیپوماتیک باعث تحریک کلاژن سازی می شود در حالیکه این مساله به هیچ وجه ریشه علمی نداشته و هیچ رفرنس علمی آنرا تائید نمی کند.

10- دوران نقاهت طولانی طوریکه مریض قبل از 5 روز نمی تواند رانندگی کند.

11- در ناحیه زانو و مناطق ظریف مثل غبغب قابل استفاده نیست.

12- به دلیل اینکه مثل ساکشن سنتی عمل کرده و با ویبریشن چربی ها را می کند (mi kanad) نه اینکه لیز کند پس سلول های چربی از بین نرفته و به همین دلیل است که نتائج لیپوماتیک برگشت پذیر است.

13- هیچ سیستم محافظتی برای پیشگیری از آسیب به عضلات، عروق و اعصاب ندارد و به همین دلیل است که میزان خونریزی بیمار شدید است.

14- با توجه به اینکه این سیستم با ویبریشن و ضربه کار می کند و اینکه حرکات دست جراح تعیین کننده میزان کندن چربی (kandan) و نه لیز چربی است پس هر جا که هدایت کانولا با دست جراح بیشتر است و هم چنین طولانی بودن جراحی در این روش و خستگی دست جراح، آنچه به جای می ماند ناصافی شدید در محل می باشد که این عدم هماهنگی و یکنواختی باعث نارضایتی بیمار می گردد.

15- درد بعد از عمل شدید است و در بیشتر موارد غیر قابل تحمل است به طوری که بیمار حداقل تا یک هفته نباید کار کند.

16- احتمال آسیب به احشا و پارگی زیاد است.

توصیه های لازم بعد از جراحی با لیپوماتیک:

1- به دلیل عدم تحریک کلاژن ها و شلی پوست بعد از جراحی با لیپوماتیک، حداقل تا 9 هفته گن پوشیده شود. البته بهترین زمان توصیه شده برای پوشیدن گن 6 ماه است.

2- به دلیل اینکه کبودی، خونریزی و کوفتگی با لیپوماتیک زیاد است و این کبودی حداقل تا 2 هفته طول می کشد به بیمار اطلاع داده شود که بیمار دچار استرس نشود.

3- به دلیل خونریزی شدید بیمار و احتمال افت شدید فشار خون، در اطاق عمل حتما  ست احیا و  کیسه های خون مطابق با گروه خونی بیمار از قبل مهیا باشد که در صورت نیاز بیمار, بلافاصله به بیمار خون تزریق شود.

4- به دلیل آسیب احتمالی به تخمدانها ناشی از ضربات شدید ویبریشن و هم چنین خونریزی شدید ناشی از استفاده از لیپوماتیک، جلو و عقب افتادن پریود امری شایع است. پس برای جلوگیری از استرس به بیمار، حتما بیمار از نامنظمی پریود بعد از عمل آگاه شود.

 
جراحی هایی که می توان با دستگاه لیپوماتیک انجام داد:

جراحی تنه: ترکیب جراحی لیپولیز با دستگاه لیپوماتیک و اولترا در تنه (زیر سوتین، زیر بغل، پهلو جلو، پهلو پشت، لبه باسن، روی دنده، شکم و آلت تناسلی) همراه با ابدومینوپلاستی و برش خط مستقیم (سزارینی و زیر خط بیکینی) همراه با سفت کردن عضلات، بدون بیهوشی همراه با بی حسی.

جراحی افتادگی بازو: براکیوپلاستی با یا بدون لیپولیز بدون بیهوشی به همراه بی حسی.

جراحی مدلینگ تنه: ساعت شنی به همراه احیا باسن و شکم، سیکس پک برای بانوان و آقایان بدون بیهوشی به همراه بی حسی.

جراحی احیای باسن: لیپولیز پهلو و اطراف باسن جهت شکل دهی و فرم دهی باسن، خط زیر باسن، کناره‌های خارجی و داخلی ران با یا بدون تزریق چربی و پروتز (باسن اروپایی-برزیلی).

جراحی احیای پا: لیپولیز چهار قسمت ران (خارجی، داخلی، جلو و پشت ران همراه با لیپولیز کناره‌ی داخلی و خارجی زانو و ساق پا (اختصاصی جراح مرکز).

لیفت مدرن: (آندوسکوپی با برش محدود و نامرئی) برای ابرو، پیشانی، قسمت میانی صورت و گردن.

جراحی پلک بالا و پایین (بلفاروپلاستی): در ترکیب جوانسازی ابرو برای ایجاد چشم‌های طبیعی (اختصاصی جراح مرکز).

زاویه دار کردن واقعی صورت: ترکیب لیپولیز چربی‌های صورت، زیرگونه، گردن، لپ و تزریق چربی به گونه، زاویه خط فک و چانه (اختصاصی جراح مرکز).

جراحی مدرن لیفت ابرو و چشم و گونه: با برش نامرئی و تزریق چربی مدلینگ برای هر سن و سال.

ترکیب لیفت مدرن آندوسکوپی به همراه ساب سیژن و تزریق چربی: برای درمان قطعی جای جوش شدید (آبله گون).

جراحی ایجاد چال گونه: به هر اندازه در کلینیک به همراه بی حسی.

جراحی احیای گردن ترکیب لیپولیز گردن (غبغب): همراه با سفت کردن عضلات با برش نامرئی.

لیفت مدرن: (آندوسکوپی با برش محدود و نامرئی) برای ابرو، پیشانی، قسمت میانی صورت و گردن.

جراحی پلک بالا و پایین (بلفاروپلاستی): در ترکیب جوانسازی ابرو برای ایجاد چشم‌های طبیعی (اختصاصی جراح مرکز).

زاویه دار کردن واقعی صورت: ترکیب لیپولیز چربی‌های صورت، زیرگونه، گردن، لپ و تزریق چربی به گونه، زاویه خط فک و چانه (اختصاصی جراح مرکز).

جراحی زیبایی سینه: ایجاد سینه ایده آل (مدلینگ) از نظر فرم و حجم در هر نوع سینه (کوچک، بزرگ، هر نوع افتادگی، پوستی و خالی) با ترکیب جراحی.

ماموپلاستی و ماستوپکسی: (لیفت) بدون پروتز یا در ترکیب با پروتز.

جراحی بزرگ کردن سینه در دختران جوان و مجرد: (بدون سابقه شیردهی) با پروتز به روش دوال بدون هیچ خطری جهت شیر دهی و بارداری با برش محدود.

جراحی کوچک کردن سینه: درمانی در سینه‌های بزرگ و افتاده و نامتقارن حتی در سایز صد و ده با برگشت به زندگی کاری و اجتماعی پس از ?? ساعت.

جراحی لیفت روی پروتز: (اختصاصی جراح مرکز پریسان) در بانوان جوانی که سینه کم حجم دارند، ولی به فلت شیردهی یا کاهش وزن مکرر، فرم مناسبی ندارند.

جراحی سینه آقایان: (ژنیکوماستی) با برش محدود (دور هاله) همراه با لیپولیز بدون بیهوشی (اختصاصی جراح مرکز پریسان).

 


دکتر سجادابراهیمی

 فارغ التحصیل دانشگاه تهران در پزشکی عمومی

فارغ التحصیل دانشگاه شیراز در رشته جراحی و بورد تخصصی

دوره تکمیلی جراحی کانتور وزیبایی تنه از اتریش

باسابقه ۱۰ سال کار در بیمارستان‌های دولتی (دانشگاهی، تامین اجتماعی) و خصوصی

تمام این نوع از جراحی‌ها هم در بیمارستان دولتی قرارداد باهمه دفترچه‌ها هم در بیمارستان خصوصی برای بیماران بیمه تکمیلی:

  • دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی (تنه، شکم، اندام، سینه)
  • جراحی پستان (زیبایی، توده، سرطان)
  • جراحی لاپاراسکوپی (کیسه صفرا، اپاندیس، تود‌های تخمدان، جراحی چاقی، فتق)
  • جراحی گوارش شامل جراحی معده وروده، اپاندیس و کیسه صفرا و طحال، جراحی مقعد (هموریید داخلی و بیرون زدگی با دستگاه استاپلر بدون درد)
  • جراحی سرطان (گوارش، پوست و بافت نرم وتیرویید)
  • جراحی تیرویید و پارا تیرویید.
  • جراحی اطفال و نوزادان وجراحی ختنه.

لیپوماتیک

همین حالا با ما تماس بگیرید

02188244426

09199099600

لیپوماتیک

@Parisan_laser

لیپوماتیک

آدرس

پل گیشا، ابتدای خیابان جلال آل احمد به سمت غرب، رو به روی بانک کشاورزی، پلاک ۷۱، واحد ۵

[ad_2]

بک لینک

دانلود کتاب

شاید دوست داشته باشید:

دانلود pdf کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم

خرید pdf کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم , خرید پی دی اف کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم , خرید کتاب […]

جهت دانلود کتاب مکانیک کوانتومی کلیک کنید !

دانلود pdf کتاب مکانیک کوانتومی حسین بیانی پوران پژوهش تعداد صفحه : 730 حجم : 182 مگابایت کیفیت : خوب […]

پی دی اف کتاب عناصر سازه‌ای برای معماران گلابچی

جهت دانلود این کتاب کلیک کنید   دانلود کتاب عناصر سازه‌ای برای معماران اثر محمود گلابچی – فیدیبو https://fidibo.com › … […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.