دکتر محمود ادیب – دندانپزشکی بدون درد و استرس

admin دسته‌بندی نشده

[ad_1]

مهمترین دغدغه‌ی همه سال‌های کاری من ساده کردن دندانپزشکی بوده و هدف از این کار، امکان تجربه دندانپزشکی بدون درد و استرس توسط بیمار است.

ساده کردن مقوله‌ی دندانپزشکی یکی از عواملیست که باعث کاهش درد و استرس در آن می‌شود. دندانپزشکی بدون درد و استرس، اصلی‌ترین محور کاری دکتر محمود ادیب، جراح دندانپزشک است. دکتر ادیب، دارای گواهینامه رسمی ایمپلنت از آکادمی ایمپلنتولوژی فرانسه، گواهینامه رسمی پیوند استخوان (Bone Graft) از دانشگاه NYU آمریکا (نیویورک) و عضو کنگره بین المللی ایمپلنتولوژی ICOI است.

اصولا بیماران پس از مراجعه به مطب دندانپزشکی اولین عکس العملشان ابراز ترس و وحشت از دندانپزشکی است. اما در این مطب دندانپزشکی تدابیر زیادی اندیشیده شده تا این ترس، به حداقل کاهش یابد. یکی از راهکار‌های اختصاصی دکتر ادیب، استفاده از رنگ بندی خاص و همچنین طراحی دکوراسیون مناسب برای سالن انتظار مطب است. این کار باعث شده تا سالن انتظار مطب به محیط‌های بیمارستانی و دندانپزشکی تقریبا هیچ شباهتی نداشته باشد. علاوه بر این یکی از آزاردهنده‌ترین موارد برای بیماران بو‌های نامطبوع لوازم و دستگاه‌های دندانپزشکی است. استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و به کار بردن تکنیک‌های خاص باعث شده تا این عامل آزاردهنده برای بیماران نیز به حداقل برسد.

همان طور که گفته شد بخشی از تدابیر در نظر گرفته شده برای کاهش درد و استرس دندانپزشکی، تمرکز بر علم و تکنولوژی روز دنیاست. به روزرسانی این تکنولوژی از طریق شرکت در سمینار‌های معتبر بین المللی دندانپزشکی سراسر دنیا بدست آمده است و بالطبع این علم و تکنولوژی به کشور وارد شده است. این موضوع نتایج قابل توجهی در پیشرفت و رسیدن به اهداف ذکر شده در دندانپزشکی دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

 

کاهش تعداد جلسات ویزیت

استفاده از تکنولوژی روز دنیا سبب شده تا تعداد جلسات مورد نیاز برای ویزیت بیمار کاهش چشمگیری داشته باشد. برای مثال ایمپلنت بیمار نیاز به حداقل ۴ الی ۵ جلسه ویزیت دارد، اما دکتر ادیب با راهکار‌های ذکر شده تعداد این جلسات را به حدود ۲ جلسه رسانده اند. مرحله اول کار گذاشتن ریشه و بعد از ۳ ماه که باز هم با استفاده از ایمپلنت‌های جدیدتر می‌توان این زمان را کاهش داد، ریشه با استخوان جوش می‌خورد و یکی می‌شود. سپس مرحله دوم یعنی قالب گیری انجام می‌شود.

 

کشیدن دندان‌های عقل

اگر این عمل با استفاده از ابزار‌های مناسب انجام شود بسیار راحت خواهد بود. راهکار دکتر ادیب برای این کار، استفاده از قلم‌های مخصوص و ظریف است که باعث ساده و بی درد شدن عمل کشیدن دندان‌های عقل می‌شود. تاثیر این عمل گاهی تا حدیست که بیمار پس از کشیده شدن دندانش متوجه آن نمی‌شود و هیچ دردی را نیز احساس نمی‌کند!

 

جایگزین کردن دندان

ایمپلنت بهترین روش برای جایگزین کردن دندان و در واقع موثرترین درمان دندانپزشکی است. اگر از ابزار به روز برای این کار استفاده شود، درد کمتری دارد و زمان کوتاه تری را هم می‌گیرد. تکنولوژی‌ای که در این مطب بکار برده می‌شود ایمپلنت نویگیشن نام دارد. کارکرد این تکنولوژی برای دندانپزشکی شبیه نرم افزار waze برای پیدا کردن مسیر است. در ابتدا سی تی اسکن بیمار وارد نرم افزار تخصصی می‌شود و همه اجزا دهان و دندان و فک در اختیار دکتر قرار می‌گیرد. استخوانها، عروق خونی، عصب، فاصله تا عصب، تراکم استخوانی و… از طریق این نرم افزار قابل مشاهده است. بر اساس همه این دیتا‌ها و با استفاده از دستگاه مخصوص تری دی پرینتر، یک شابلون جراحی ساخته می‌شود. این شابلون داخل دهان بیمار نصب می‌شود و پس از آن پروسه گذاشتن ایمپلنت به سادگی انجام می‌شود. بدون درد و خونریزی و اکثرا بدون بخیه!

 

ساخت روکش‌های دندانی

روش معمول و کلاسیک این کار با قالب گیری از دهان بیمار آغاز می‌شود. قالب به لابراتوار فرستاده می‌شود و در آن جا گچ ریزی برای ساخت قالب صورت می‌گیرد. پس از ۴۸ ساعت و خشک شدن کامل گچ عمل وکساب انجام می‌شود و پس از پروسه‌ای طولانی با ضریب بالای خطای انسانی کار به سرانجام می‌رسد. تکنولوژی CadCam که در این مطب به کار برده می‌شود کار را ۱۰۰ درصد مکانیزه کرده است. نیازی به قالب گیری نیست و بجای آن اسکن داخل دهانی گرفته و پس از آن بلافاصله طراحی روکش آغاز می‌شود. همچنین جنس روکش به دلخواه از بین زیرکونیا، فلدسپات یا تمام متال انتخاب می‌شود. تکنولوژی دیگر موجود در این مطب سرک (Cerec) است که کار یک هفته‌ای لابراتوار را به چیزی در حدود یک ساعت تبدیل می‌کند.


ایمپلنت و مراقبت های پس از آن از زبان دکتر ادیب 
دکتر محمود ادیب
جراح دندانپزشک و ایمپلنتولوژیست
 

02166400483 – 02166400484
09333400757
 
برای اطلاعات بیشتر به سایت ما مراجعه نمایید. 

Www.dr-adib.com ایمپلنت و مراقبت های پس از آن از زبان دکتر ادیب

 

آدرس: تهران، پایین تر از میدان فلسطین، خیابان بزرگمهر، روبروی خیابان سرپرست، پلاک 30، طبقه همکف

ایمپلنت و مراقبت های پس از آن از زبان دکتر ادیب

[ad_2]

بک لینک

دانلود کتاب

شاید دوست داشته باشید:

دانلود pdf کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم

خرید pdf کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم , خرید پی دی اف کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم , خرید کتاب […]

جهت دانلود کتاب مکانیک کوانتومی کلیک کنید !

دانلود pdf کتاب مکانیک کوانتومی حسین بیانی پوران پژوهش تعداد صفحه : 730 حجم : 182 مگابایت کیفیت : خوب […]

پی دی اف کتاب عناصر سازه‌ای برای معماران گلابچی

جهت دانلود این کتاب کلیک کنید   دانلود کتاب عناصر سازه‌ای برای معماران اثر محمود گلابچی – فیدیبو https://fidibo.com › … […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.