۱۷ داستان شگفت انگیز از ۱۷ کاهش وزن خارق‌العاده

admin دسته‌بندی نشده

[ad_1]

برترین ها – ترجمه از احمد محمدی: شوی محبوب و مستند تلویزیونی «زندگی 600 پاوندی من» (My 600-lb life) به افراد چاق برای کاهش وزن و ارتقای سلامت شان کمک می کند. اغلب داوطلبین شرکت در این برنامه معمولا بیشتر از 600 پاوند (270 کیلوگرم) وزن دارند که واقعا بینندگان را حیرت زده می کند! میلیون ها نفر از مردم عادی، زندگی این افراد را دنبال می کنند و کنجکاوند که ببینند چطور از پس مشکلات خودشان بر می آیند.

17 نمونه باورنکردنی از افرادی که موفق شدند با کمک این برنامه، کاهش وزن افسانه ای داشته باشند، سلامتی شان را تقویت کنند و وارد زندگی کاملا جدیدی شوند را برای شما آورده ایم.

1) اَمبر راکدی

۱۷ داستان شگفت انگیز از شوی تلویزیونی که زندگی جدیدی به مردم می‌بخشد!

 • وزن اولیه: 298 کیلوگرم
 • وزن نهایی: 106.5 کیلوگرم

امبر راکدی دختری چاق و بدون اعتماد به نفس بود که تنها راهی که برای آرام کردن خودش بلد بود، خوردنِ غذا بود. در سن 24 سالگی، واقعا سنگین وزن شده بود، حدود 270 کیلوگرم. آپارتمانی را که اجاره کرده بود ترک کرد و به منزل پدر و مادرش بازگشت چون دیگر نمی توانست از خودش مراقبت کند. غذای روزانه او شامل چهار وعده غول آسا از خوراکی های مختلف بود و بین غذاها هم مشت مشت شکلات می خورد.

وقتی اَمبر به این برنامه پیوست، باید سبک زندگی قبلی اش را کنار می گذاشت. یک جراحی «بای پس معده» انجام داد و رفتن ورزشگاه و ورزش کردن را شروع کرد. نزد یک تراپیست هم می رفت و نتیجه همه اینها واقعا شگفت انگیز بود. 6 ماه پس از جراحی، رادکی بیش از 40 کیلوگرم کم کرده بود و یک سال که گذشت 25 کیلوگرم دیگر هم از وزنش کاسته بود! پس از کاهش وزن از نامزد سابقش جدا شد چرا که چاقی اش برای او اهمیتی نداشت و با مرد دیگری ازدواج کرد.


2) کریستینا فیلیپس

۱۷ داستان شگفت انگیز از شوی تلویزیونی که زندگی جدیدی به مردم می‌بخشد!

 • وزن اولیه: 320.5 کیلوگرم
 • وزن نهایی: 82.5 کیلوگرم

کریستینا فیلیپس در خانواده ای بزرگ شد که پدر و مادرش پیوسته با هم مشاجره می کردند. دختر بیچاره برای فرار از استرس و اضطراب به غذا خوردن پناه برد. در وقتی 12 ساله شد 130 کیلوگرم وزن داشت در 25 سالگی، 300 کیلوگرم شده بود. کریستینا دیگر اعتماد به نفسی نداشت و از خانه خارج نمی شد و کاملا به مادر و همسرش وابسته شده بود.

اما او فقط در طول 2 سال و پس از انجام عمل جراحی «بای پس معده» توانست 250 کیلوگرم از وزنش بکاهد و ظاهرا قصد ندارد از کاهش وزن دست بکشد و همچنان به خوردن غذاهای سالم و ورزش ادامه می دهد به طوری که حالا دکترها نگران مبتلا شدن او به لاغری مفرط هستند!


3) مارلا مک کنز

۱۷ داستان شگفت انگیز از شوی تلویزیونی که زندگی جدیدی به مردم می‌بخشد!

 • وزن اولیه: 360 کیلوگرم
 • وزن نهایی: 136 کیلوگرم

مارلا مک کنز توسط دوست پسر سابقش ربوده شد، استرس و اضطراب این رویداد، زندگی اش را دچار بی نظمی در خورد و خوراک کرد! همیشه از این وحشت داشت که دوست پسرش بازگردد و این بار او را بکشد چون پلیس هنوز نتوانسته بود او را دستگیر کند! سال ها گذشت و بالاخره وقتی که مارلا 43 ساله شده بود، پلیس دوست پسر سابق او را یافت و دستگیر کرد اما او دیگر کاملا به غذا خوردن معتاد شده بود و 360 کیلوگرم وزن داشت. حتی برای سرخ کردن مرغ ها دیگر از رختخواب هم بیرون نمی آمد و همانجا این کار را انجام می داد!

مارلا که دوست نداشت جسدش را در حالی که در میان غذاها محاصره شده بود در آپارتمانش پیدا کنند تصمیم گرفت که به هیوستون نقل مکان کند. در این زمان بود که دکترها تشخیص دادند که یک لخته خونی در رگ هایش تشکیل شده است. واقعا وحشت زده شد و تصمیم گرفت برای یک زندگی جدید و کسب مجدد سلامتی اش مبارزه کند.


4) دونالد شلتون

۱۷ داستان شگفت انگیز از شوی تلویزیونی که زندگی جدیدی به مردم می‌بخشد!

 • وزن اولیه: 306 کیلوگرم
 • وزن نهایی: 134 کیلوگرم

دونالد شلتون در طول چهار سال وزنش را از 306 کیلوگرم به 134 کیلوگرم رساند. او یک عمل جراحی «بای پس معده» انجام داد اما در بیمارستان دکترها تشخیص دادند که به سندرم «Guillain—Barré» مبتلا شده است.

طی این بیماری، سیستم ایمنی دچار اختلال شده و به اشتباه به اعصاب محیطی بدن حمله می کند. این مسئله دونالد را ویلچر نشین کرد و امکان اینکه مانند دیگران به تمرینات ورزشی بپردازد را از او گرفت اما دونالد تسلیم نشد و قصد تسلیم شدن هم ندارد!


5) ملیسا دی موریس

۱۷ داستان شگفت انگیز از شوی تلویزیونی که زندگی جدیدی به مردم می‌بخشد!

 • وزن اولیه: 296 کیلوگرم
 • وزن نهایی: 80 کیلوگرم

ملیسا دی موریس یکی از اولین شرکت کنندگان در برنامه «زندگی 600 پاوندی من» است. ملیسا آرزوی داشتن بچه ای در سر می پروراند اما وزن 296 کیلوگرمی اش شانس بارداری را از وی گرفته بود. با یاری عمل جراحی «بای پس معده»، رژیم غذایی و فعالیت های مستمر فیزیکی، توانست حدود 70 کیلوگرم از وزنش بکاهد. به این ترتیب آرزویش تحقق یافت و باردار شد اما بعد از حاملگی، دوباره وزنش شروع به افزایش کرد.

وقتی به وزن 124 رسید، با رژیم غذایی مناسب توانست 1200 کالری از انرژی دریافتی روزانه بدنش را کاهش دهد و دوباره توانست 80 کیلوگرم وزن کم کند. در حال حاضر ملیسا واقعا به آنچه که خود و خانواده اش می خورند و مقدار آن اهمیت می دهد. او در شبکه های اجتماعی هم فعالیت زیادی دارد و دیگران را به داشتن یک سبک زندگی سالم تشویق می کند.


6) چاک ترنر

۱۷ داستان شگفت انگیز از شوی تلویزیونی که زندگی جدیدی به مردم می‌بخشد!

 • وزن اولیه: 314 کیلوگرم
 • وزن نهایی: 110 کیلوگرم

چاک ترنر هیچ وقت مشکل اضافه وزن نداشت اما پس از این که همسرش به قتل رسید، همه چیز عوض شد. بعد از این فاجعه، برای فرار از درد و اندوهی که سراسر وجودش را فرا گرفته بود به خوردن غذا پناه برد و تنها زمانی توانست از این کار دست بردارد که وزنش به 314 کیلوگرم رسیده بود.

او دوباره ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد اما نمی توانست در بزرگ کردن فرزندشان به همسرش کمک کند چرا که حتی برای برخاستن از جای خود هم مشکل داشت و وجود تومور در پایش هم به مشکلاتش اضافه شده بود. چاک در شوی مستند «زندگی 600 پاوندی من» شرکت کرد و توانست حدود 190 کیلوگرم از وزنش بکاهد و شخصیت جدیدی پیدا کند.


7) سوزان فارمر

۱۷ داستان شگفت انگیز از شوی تلویزیونی که زندگی جدیدی به مردم می‌بخشد!

 • وزن اولیه: 275 کیلوگرم
 • وزن نهایی: 90 کیلوگرم

سوزان فارمر همیشه رویای رهایی از شر اضافه وزن و شکم غول آسایش را داشت. این وضعیت مانند زندانی بود که او خودش را با اختلال در عادات خورد و خوراکی اش در آن گرفتار کرده بود. سوزان تحت عمل جراحی «بای پس معده» قرار گرفت و عادات غذایی اش را با کمک متخصصان تغییر داد. او همچنین شروع به انجام تمرینات فیزیکی کرد؛ در نتیجه توانست 185 کیلوگرم از وزن خود بکاهد.

دوستان سوزان به او خیلی کمک کردند و اجازه دادند در استخر آنها شنا کند. بعد از این که با عمل جراحی، از شر پوست های اضافه سطح بدنش خلاص شد، اولین کاری که انجام داد خریدن لباس های جین بود. آخرین باری که لباس جین پوشیده بود زمانی بود که در دبیرستان تحصیل می کرد.


8) نیکی وبستر

۱۷ داستان شگفت انگیز از شوی تلویزیونی که زندگی جدیدی به مردم می‌بخشد!

 • وزن اولیه: 294 کیلوگرم
 • وزن نهایی: 106.5 کیلوگرم

نیکی وبستر 33 ساله بود که به خود آمد و دید که یک اعتیاد کشنده به غذا خوردن دارد و زندگی اش در خطر است. همه اینها از روزی شروع شد که والدین اش اجازه دادند هر چه دوست دارد بخورد و هیچ کنترلی روی برنامه غذایی اش نداشتند. آنها حتی بشقاب های غذا را به اتاقش می آوردند. در سن 33 سالگی، 275 کیلوگرم وزن داشت و بدون کمک دیگران حتی نمی توانست از جای خود برخیزد.

تنها آن زمان بود که پدر نیکی او را برای انجام عمل «بای پس معده» به بیمارستان برد، اما در بیمارستان به آنها گفتند که خود نیکی ابتدا باید 20 کیلوگرم از وزنش کم کند تا بتوانند عمل «بای پس معده» را انجام دهند و در غیر این صورت خواهد مُرد.

پس از گذراندن یک دوره روانشناسی، رژیم غذایی جدیدی برای خود برگزید و تمرینات ورزشی بسیاری انجام داد. پس از کاهش وزن بسیار بود که تازه توانست عاشق شود و ازدواج کند! حالا وزنش 90 کیلوگرم است، خوشحال است و سبک زندگی سالمی برای خودش انتخاب کرده است.


9) پائولا جونز

۱۷ داستان شگفت انگیز از شوی تلویزیونی که زندگی جدیدی به مردم می‌بخشد!

 • وزن اولیه: 242 کیلوگرم
 • وزن نهایی: 90 کیلوگرم

پائولا جونز خود به تنهایی نمی توانست بر مشکل اضافه وزنش غلبه کند و مدتی بود که ترس این که فرزندانش بدون مادر بمانند، بر وجودش پنجه انداخته بود. او حتی پیش از عمل جراحی «بای پس معده» هم مقدار زیادی از وزن خود کاست و پس از عمل نیز به وزن 122 کیلوگرم رسید.

اکنون تنها 90 کیلوگرم وزن دارد و به خوردن غذاهای سالم ادامه می دهد. سبک زندگی بسیار فعالی برای خویش برگزیده و فالوئرهایش در اینستاگرام را در کاهش اضافه وزن شان راهنمایی و تشویق می کند.


10) جون مک کِیمی

۱۷ داستان شگفت انگیز از شوی تلویزیونی که زندگی جدیدی به مردم می‌بخشد!

 • وزن اولیه: 272 کیلوگرم
 • وزن نهایی: 136 کیلوگرم

جون مک کِینی پس از مرگ پسرش شروع به چاق شدن کرد. زن بیچاره سعی داشت غم فقدان فرزند را با پناه بردن به غذا خوردن فراموش کند و همسرش نیز بی هیچ اعتراضی کمکش می کرد. او برایش سینی های پر از گوشت گاو، پنیر، سس، سمبوسه و سالاد می آورد و تازه وقتی از این کار دست کشید که وزن جون به بیش از 270 کیلوگرم رسیده بود!

خود جون هم که وحشت زده شده از متخصصان کمک خواست و فهمید که این مشکل حیاتی باید حل شود. خوشبختانه با کمک عمل جراحی «بای پس معده»، رژیم غذایی، تمرینات بندی و روان درمانی، اکنون وزنش به 136 کیلوگرم کاهش یافته است.


11) بریتنی فولفر

۱۷ داستان شگفت انگیز از شوی تلویزیونی که زندگی جدیدی به مردم می‌بخشد!

 • وزن اولیه: 274 کیلوگرم
 • وزن نهایی: 123 کیلوگرم

بریتنی فولفر از چاقی رنج می برد و نگران بود که همسرش از او بیزار شود اما با این وجود قدرت خودداری نداشت. او روزی 6 تا 8 ساعت وقت صرف غذا خوردن و دراز کشیدن بر روی تخت می کرد. بریتنی مبتلا به سرطان تیروئید نیز بود و مشکلاتی هم از ناحیه سیستم ایمنی بدنش داشت.

این دو بیماری که از زمان 19 سالگی تشخیص شده بود باعث شد که کاهش وزن برایش حتی مشکل تر از افراد عادی باشد. اما بریتنی هر طور که بود این کار را انجام داد و با کمک متخصصان در طول سه سال توانست 150 کیلوگرم از وزن خودش بکاهد!


12) دایانا بانچی

۱۷ داستان شگفت انگیز از شوی تلویزیونی که زندگی جدیدی به مردم می‌بخشد!

 • وزن اولیه: 272 کیلوگرم
 • وزن نهایی: 100 کیلوگرم

دایانا در خانواده ای بزرگ شد که بچه های زیادی داشتند. مادرش اغلب مریض بود و پدرش بارها شغل خود را از دست داد. فضای بحرانی محیط خانه باعث شد احساس اضطراب و ناامنی در وجودش ریشه بدواند. فکر می کرد که هیچ کس به او اهمیت نمی دهد و بی ارزش است و توجه و محبت را در رویاهایش جستجو می کرد. در یازده سالگی توسط دو نوجوان مورد تعرض قرار گرفت و اثر مخرب دیگری بر شخصیت وی گذاشته شد. جرأت صحبت کردن در این باره با هیچکس را نداشت و برای فراموشی همه این مصائب روحی به غذا خوردن پناه برد.

وقتی به 40 سالگی رسید 152 کیلوگرم وزن داشت و به همین دلیل شغل اش را از دست داد. خواهرزاده اش خریدهایش را برایش انجام می داد و دوستش تریسی هفته ای چند بار می آمد و به او کمک می کرد تا حمام کند. بعد از 15 سال زندگی با این روش، وزن دایانا به 272 کیلوگرم رسیده بود و دیگر حتی نمی توانست چند قدم راه برود. به خاطر وزن زیادش همیشه این وحشت را داشت که یک شب بخوابد و دیگر از خواب برنخیزد! بنابراین تصمیم گرفت که برای سلامتی و زندگی اش مبارزه کند. دایانا موفق شد بعد از تلاش های طاقت فرسا، یک جراحی و تغییر عادات غذایی، وزنش را به 100 کیلوگرم کاهش دهد.


13) سلن ویتور

۱۷ داستان شگفت انگیز از شوی تلویزیونی که زندگی جدیدی به مردم می‌بخشد!

 • وزن اولیه: 272 کیلوگرم
 • وزن نهایی: 136 کیلوگرم

وقتی که سلن ویتورت تصمیم گرفت وزنش را کم کند، همسرش از او حمایت نکرد و گفت که او عاشق زنان هیکل دار است و اگر وزنش را کاهش دهد، دیگر او را دوست نخواهد داشت. او حتی سعی داشت در برنامه های سلن خرابکاری کند. برای مثال برایش کاهو نمی خرید!

بعد از یک سال مبارزه با اضافه وزن، سلن از همسرش طلاق گرفت، عشق جدیدی پیدا کرد و همچنان به روند بهبود سلامتی اش ادامه می دهد.


14) لوپیتا سامانو

۱۷ داستان شگفت انگیز از شوی تلویزیونی که زندگی جدیدی به مردم می‌بخشد!

 • وزن اولیه: 295 کیلوگرم
 • وزن نهایی: 95 کیلوگرم

لوپیتا سامانو به خاطر وزنش 10 سال را در تختخواب سپری کرد و همسرش از او مراقبت می کرد اما هزینه این مراقبت؛ تحقیر مداوم، توهین، خیانت و نوشیدن مشروبات الکلی بود! وقتی که لوپیتا با شرکت در مستند تلویزیونی «زندگی 600 پاوندی من» شروع به کاهش وزن کرد، رفتار همسرش با هر کیلوگرمی که از او کاسته می گشت، بدتر می شد. او واقعا حسادت می کرد و به جای خوشحالی، مضطرب و عصبی شده بود. حالا لوپیتا 95 کیلوگرم وزن دارد و در یک رابطه جدید احساس خوشبختی می کند.


15) چِریتی چیرس

۱۷ داستان شگفت انگیز از شوی تلویزیونی که زندگی جدیدی به مردم می‌بخشد!

 • وزن اولیه: 362 کیلوگرم
 • وزن نهایی: 136 کیلوگرم

چریتی پیرس مادر مجرد 38 ساله ای است که یکی از بیشترین اضافه وزن های دنیا را با 362 کیلوگرم به خود اختصاص داده بود اما وقتی قرار شد که با جوانی 22 ساله به نام «تونی» ازدواج کند، تصمیم به کاهش وزن گرفت. اما چریتی مشکل اختلال سیستم لنفاوی هم داشت که باعث می شد اعضای مختلف بدنش به شدت متورم شود.

آرزوی زیبایی و توانایی پیاده روی باعث شد چریتی بر مشکلات غلبه کند و زندگی سالم را انتخاب کند. طی یک عمل جراحی 15 کیلوگرم از لایه های چربی برداشته شد و با تلاش های بسیار اکنون تنها 136 کیلوگرم وزن دارد و به طور مرتب به تمرینات فیزیکی اش ادامه می دهد.


16) اُلیویا کروز

۱۷ داستان شگفت انگیز از شوی تلویزیونی که زندگی جدیدی به مردم می‌بخشد!

 • وزن اولیه: 263 کیلوگرم
 • وزن نهایی: 90 کیلوگرم

وقتی الیویا کروز به برنامه مستند تلویزیونی «زندگی 600 پاوندی من» پیوست، 263 کیلوگرم وزن داشت. در آن زمان زندگی اش را در زیرزمین خانه مادرش می گذراند و کاملا به خانواده اش وابسته بود و بدون کمک دیگران حتی از پس انجام ساده ترین کارها بر نمی آمد. چندین عمل جراحی سنگین روی او انجام شد و وزنش را به 90 کیلوگرم رساند. اکنون تلاش می کند که در این وزن بماند و همزمان به زانوی آسیب دیده اش رسیدگی می کند. پس از 15 سال، بالاخره اولیویا توانست دوباره شاغل شود و به آرزویش که سرآشپز شدن بود، برسد!


17) مِیرا روزالِس

۱۷ داستان شگفت انگیز از شوی تلویزیونی که زندگی جدیدی به مردم می‌بخشد!

 • وزن اولیه: 499 کیلوگرم
 • وزن نهایی: 96 کیلوگرم

میرا روزالس رکورددار چاقی زنان است! قبل از شروع به کاهش وزن 499 کیلوگرم وزن داشت. زن بیچاره نه می توانست راه برود، نه دوش بگیرد و نه حتی می توانست بدنش را از روی تخت بلند کند و خانواده اش باید از او مراقبت می کردند. یک فاجعه باعث شد تا مِیرا درباره تغییر سبک زندگی اش تصمیم آخر را بگیرد و برای سلامتی اش به مبارزه برخیزد.

خواهرزاده اش دچار ضربه مغزی شد و چند روز بعد از دنیا رفت! میرا می خواست به پلیس ثابت کند که او بی گناه بوده و اتفاقی بر روی خواهرزاده اش افتاده است اما پلیس حقیقت را کشف کرد! این خواهر مِیرا بود که گناهکار شناخته و روانه زندان شد!

مسئولیت فرزندان به عهده مِیرا افتاده بود و این موضوع او را در شرایطی غیرممکن قرار می داد و بنابراین تصمیم بزرگ زندگی اش را گرفت. پس از این که توانست از یک سری عمل جراحی فوق العاده خطرناک جان سالم به در برد، رژیم غذایی و سبک زندگی اش را تغییر داد و تمرینات ورزشی را شروع کرد و در نهایت موفق شد 80% از وزن اقسانه ای اش را از دست بدهد!

چاقی مفرط امری نیست که یکی دو روزه اتفاق بیفتد و سال ها زمان می برد اما چرا باید انسان کنترل خودش را از دست بدهد و سبک زندگی مناسبی انتخاب نکند و تنها زمانی که اوضاع بی نهایت خطرناک شده و تقریبا کار از کار گذشته است واقغعیت را درک کند؟! نظرات و تجربیات خود را با ما در قسمت کامنت ها در میان بگذارید.

[ad_2]

بک لینک

دانلود کتاب

شاید دوست داشته باشید:

دانلود pdf کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم

خرید pdf کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم , خرید پی دی اف کتاب سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم , خرید کتاب […]

جهت دانلود کتاب مکانیک کوانتومی کلیک کنید !

دانلود pdf کتاب مکانیک کوانتومی حسین بیانی پوران پژوهش تعداد صفحه : 730 حجم : 182 مگابایت کیفیت : خوب […]

پی دی اف کتاب عناصر سازه‌ای برای معماران گلابچی

جهت دانلود این کتاب کلیک کنید   دانلود کتاب عناصر سازه‌ای برای معماران اثر محمود گلابچی – فیدیبو https://fidibo.com › … […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.